Formulář o dopravní nehodě

Pokud způsobíte nehodu využijte formulář, který odpovídá evropskému modelu vytvořeném Comité Européen des Assurances (CEA).

Formulář je navržen tak, že je možné použít u všech dopravních nehod. Poslouží k záznamu skutkového stavu a při jeho vyplnění není nutná dohoda o otázce zavinění. Každá strana účastněná nehody může uvést i protichůdné výpovědi (i na přiloženém zvláštním listě).
Vlastní-li druhý účastník nehody stejný formulář, který je schválený Comité Européen des Assurances (CEA) ale v jiném jazyce, lze využít toho, že formuláře jsou stejné a je možné bod po bodu zkontrolovat jednotlivé body druhého formuláře.

Jak vyplnit formulář o nehodě?

Při vyplňování používejte pouze jednu sadu formuláře pro 2 zúčastněná vozidla (dvě sady pro 3 vozidla, atd.).Vůbec nezáleží která strana formulář vyplní a odevzdá. Nezapomeňte vypisovat formuláře vždy propiskou a čitelně.
Je dobré uvádět vždy eventuální svědky nehody se všemi kontaktními údaji a to zejména mají-li účastníci nehody protichůdné názory na vznik příčiny havárie.

Po podpisu záznamu o dopravní nehodě objemy řidiči předejte jeden výtisk druhému účastníkovi nehody a jeden si ponechte pro vašeho pojistitele (Pojišťovna).

Při oznamování nehody na pojišťovně uveďte, kdy je možné nechat auto prohlédnout likvidátorem. Vyplněný formulář předejte co nejdříve vaší pojišťovně.

Záznam o dopravní nehodě

 

Porovnat povinné ručení

 

Pidat koment

Powered by WordPress | Designed by: best suv | Thanks to audi suv, infiniti suv and lexus suv