Zimní pneumatiky

Proč kvalitní pneumatiky?

Od zimy roku 2010 musí mít podle nového zákona všechna motorová vozidla povinné zimní pneumatiky. Ale nejdříve zvažte jak pneumatiky si kupujete. U pneumatik na  zimu určitě není dobré

Zimní pneumatiky

šetřit, může se to vymstít. Je už dlouho prokázáno, že levné pneumatiky co vám nabízejí v obchodních centrech nebo na inzerátech nemají příliš dobré jízdní vlastnosti, a proto mohou ohrozit nejen váš život, ale také životy ostatních účastníků silničního provozu. Vydaný zákon nařizuje zimní pneumatiky jako povinnost v tomto období od listopadu do března. Definuje také, jaké vlastnosti mají zimní pneumatiky mít. Při policejní kontrole bude kontrolována především hloubka dezénu pneumatik (kontrola jak jsou sjeté). Minimální zákonem stanovená hodnota je4 mm. Hloubka dezénu se i u kvalitních pneumatik  používáním snižuje, proto se navrhuje maximální stáří pneumatik je 5 let.

Levné zimní pneumatiky mají podobnou špatnou jízdní vlastnost, jako u letních kvalitních pneumatikách na zimním terénu. Tyto testy se prováděly důkladně a výsledky vyšly v říjnu v časopisu TEST. Odborníci testovali celkem 33 pneumatik, z nichž 5 naprosto propadlo, ale ani ostatní levné pneumatiky nedopadly příliš dobře.

Pokud jedete pokud mokré a kluzké cestě je nejdůležitější, aby pneumatiky dobře přilnuly k povrchu komunikace. Právě s tímto mokrým povrchem v zimních obdobích, mají Čeští řidiči výrazný problém. Pneumatiky Sava Eskimo, Federal Himalaya a Goodride SW602 dokonce nevyhovovaly ani testům na suché silnici.

V časopisu Test, bylo také uvedeno, že levné pneumatiky mají až 2x rychlejší opotřebení jak u kvalitních pneumatik. U některých pneumatik bylo dokonce zjištěno, že obsahují nadměrné množství karcinogenních aromatických uhlovodíků. Uhlovodíky se snadno uvolňují do okolí, mohou poškodit Vaše zdraví, v extrémních případech dokonce způsobit neléčitelné formy rakoviny.

Pokud si dbáte na bezpečnou jízdu bez ohrožení sebe a ostatních, je dobré si pořídit kvalitní pneumatiky. Určitě ve vašem autoservisu vám poradí, jaké jsou kvalitní pneumatiky v příjemných cenách. Neměli by jste hlavně opomenout na povinné ručení, nástupem nového roku přichází také výrazné slevy u povinného ručení. Pokud chcete ušetřit na povinném ručení až 65% z vaší roční platby tak neváhejte a využijte náš online formulář pro porovnání a ušetření na povinném ručení.

Porovnat povinné ručení

 

Pidat koment

Powered by WordPress | Designed by: best suv | Thanks to audi suv, infiniti suv and lexus suv